Szkolenia nordic walking

Jeśli chcesz nauczyć się bezbłędnie techniki nordic walking może warto pomyśleć o szkoleniu? Tylko prawidłowe jej opanowanie przynosi pożądane efekty.

Tego typu szkolenia trwają naprawdę krótko, często wystarczy jeden dzień. Podczas takich zajęć można nie tylko nauczyć się jak powinno się maszerować z kijkami, ale także usłyszeć trochę o historii oraz pozytywnym wpływie nordic walking. Bardzo ważną częścią zajęć teoretycznych jest nauka odróżniania kijów do nordic walking od trekkingowych. Poza tym zanim rozpocznie się marsz dobrze jest posłuchać jakie są jego podstawowe cechy i zadania.  Natomiast część praktyczna szkolenia rozpoczyna się zwykle od nauki ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających. Często także prezentowany jest optymalny strój i obuwie. Oczywiście najważniejsza jest prezentacja samej techniki maszerowania z kijami.

Bardziej zaawansowane szkolenia przeznaczone są dla instruktorów nordic walking. Tego typu kursy trwają nieco dłużej, przynajmniej dwa dni. Po ich zakończeniu otrzymuje się odpowiedni certyfikat. Dzięki niemu można potem samodzielnie prowadzić zajęcia. W związku z tym zwykle na kursach dla instruktorów kładzie się duży nacisk na specjalne aspekty tego rodzaju aktywności, na przykład na możliwości rehabilitacyjne nordic walking. Najczęściej na takie szkolenia zgłaszają się studenci AWFu, fizjoterapeuci, instruktorzy sportowi oraz osoby organizujące zajęcia rekreacyjne. Osoby kończące szkolenie na instruktorów nordic walking często mogą liczyć na rabaty dotyczące zakupu kijków, strojów, obuwia oraz wszelkich rzeczy niezbędnych do otworzenia własnej działalności.