Strój i buty do nordic walking

Nie ma jednego właściwego ubrania do nordic walking. Wszystko zależy od tego o jakiej porze roku uprawiamy tę technikę marszu oraz jak reaguje nasz organizm.

Najważniejsze aby czuć się swobodnie i komfortowo. Technika nordic walking może służyć pracy nad rzeźbą ciała, odchudzaniu lub ogólnej poprawie sprawności fizycznej. W zależności od celu naszego marszu można wkładać w niego więcej lub mniej wysiłku. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, których warto przestrzegać dobierając strój do marszu. Przydatna będzie na pewno bielizna termoaktywna. Tego rodzaju koszulki i podkoszulki wchłaniają pot pozostając suche. Dzięki temu nie dochodzi ani do przegrzania ani do wychłodzenia organizmu. Jeżeli uprawiamy nordic walking w chłodniejsze dni koniecznie trzeba ubrać dodatkową warstwę, która ma przede wszystkim chronić przed zimnem oraz odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Bywa również tak, że przydatna jest jeszcze jedna warstwa, którą zawsze można ściągnąć podczas marszu i przewiązać w pasie.

Bardzo istotny jest wybór butów. Nie mogą być zbyt ciasne, ponieważ podczas wysiłku często puchną stopy. Ważne jest aby pięta była stabilna. Wówczas podeszwa może być miękka, co z pewnością okaże się bardziej komfortowe podczas dłuższego marszu. Buty powinny dobrze trzymać nogę oraz nie przemakać. Co jest raczej oczywiste – muszą być po prostu wygodne. Warto również pomyśleć o specjalnych skarpetkach, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Chodzi w końcu o to, aby nasz wysiłek był możliwie jak najbardziej przyjemny.