Sport czy rehabilitacja

Nordic walking może być formą sportu, rekreacji ale także rehabilitacji. Ponieważ bardzo dobrze działa na ciało i cały organizm coraz więcej osób wykorzystuje te pozytywne aspekty do poprawy swojego stanu zdrowia.

Oczywiście marsz z kijami jest bardzo ciekawym sportem, zwłaszcza kiedy zaczyna się robić przyjemnie i ciepło. Nordic walking odchudza, pomaga rzeźbić sylwetkę, wprawia w dobry nastrój. Natomiast może też przynieść wiele innych korzyści zdrowotnych, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Co natomiast jest istotne w każdym przypadku, to odpowiednie szkolenie nordic walking. Tylko opanowanie prawidłowej techniki z kijami przynosi oczekiwane rezultaty.

Ponieważ uprawianie nordic walking nie jest bardzo obciążające mogą to robić osoby po kontuzjach, zabiegach czy posiadające wadę postawy. Wówczas mogą liczyć z całą pewnością na poprawę sprawności fizycznej. Użycie kijków odciąża nie tylko stawy, ale także kręgosłup, szyję i barki. Nie dość że nie ma potem mowy o nieprzyjemnych zakwasach, ale na dodatek zostają wzmocnione mięśnie więc bóle różnych partii ciała mogą skutecznie zostać wyleczone. To także bardzo dobry pomysł dla osób starszych, które obawiają się problemów z utrzymaniem równowagi i upadków. Dzięki użyciu kijów marsz staje się znacznie bardziej stabilny. Natomiast nordic walking jest doskonałym lekarstwem nie tylko na dolegliwości związane z bólami czy kontuzjami ciała. Bardzo dobrze działa na układ oddechowy i sercowo-naczyniowy. Polecany jest więc osobom, które mają problemy z sercem lub ciśnieniowe.